Przestrzeń wystawienniczą projektuje się zupełnie inaczej niż przestrzeń domu czy mieszkania. Musi zarówno być interesująca w środku jak i na zewnątrz. Musi przyciągać swoją atrakcyjnością, ale równocześnie być praktyczna i spełniać swoją funkcję. Wyzwaniem więc było stworzenie stoiska, które będzie dawało poczucie przebywania w prawdziwym domu inteligentnym, gdzie przestrzeń byłaby przytulna i przyjazna gościom, równocześnie pełniła funkcję promocji firmy.
Na powierzchni 100 m2, jednym z największych stanowisk wystawienniczych, które zostało zbudowane na PGE Narodowym, powstała przestrzeń wyjątkowa. Główną inspiracją dla zaadaptowania naszej powierzchni, były targi w Mediolanie, gdzie co roku wyznaczane są trendy aranżacyjne. Główną ideą było stworzenie ponadczasowej, solidnej konstrukcji z jasno wydzielonymi strefami – salonem, jadalnią, częścią ogrodową oraz typową przestrzenią dla prezentacji oferty. Wszystko po to, aby osoba, która odwiedza stanowisko poczuła się jak w domu. Ważne było, aby przestrzeń stała się przytulna, przyjazna dla gości, jednocześnie dająca poczucie luksusu i wyjątkowości. Główną częścią całego projektu był salon, który stanowi odzwierciedlenia idee przyświecającej każdej z firm. Nowoczesna, funkcjonalna i wyposażona w najnowsze technologie przestrzeń to idea jutra.
Powstała funkcjonalna przestrzeń jutra, jednak to co zostało zaprezentowane, było efektem intensywnych prac projektowych. Konstrukcja całości, była stworzona tak, aby dawała trwałą podstawę dla aranżacji, ale równocześnie była mobilna, łatwa w montażu i demontażu. Co ważne, konstrukcja musiała wytrzymać inteligentne systemy sterowania oraz liczne monitory, na których prezentowana była oferta trzech firm. W konstrukcji musiało również znaleźć się miejsce na materiały reklamowe. Frontowa ściana ma zapraszać, ale również przekazywać jasną informację dotyczącą wnętrza.
Ważnym tempem projektowania, było praca nad światłem. Punktowe oświetlenie sprawdza się doskonale w zamkniętej przestrzeni, ale nie będzie spełniało dostatecznie swojej funkcji w hali wystawienniczej. Potrzebne było dodatkowe źródło światła, które zostało zapewnione dzięki szynoprzewodom z reflektorami skierowanymi w taki sposób, aby wydzielić strefy funkcjonalne.
Najważniejsze jednak było bezpieczeństwo. Każdy element konstrukcji został zabezpieczony i posiadał wszelkie atesty, pozwalające na odwiedzenie stoiska przez tysiące gości targów domu inteligentnego. Nasza praca przyniosła oczekiwane efekty. Stoisko zostało wyróżnione nagrodą Best Expo za najlepszą ekspozycję. Samo wydarzenie przyciągnęło wszelkiej maści designerów, architektów, inwestorów czy po prostu pasjonatów pięknych wnętrz.