Mieszkanie jest nowoczesne i funkcjonalne. Lokalizacja w centrum miasta to doskonałe miejsce do wypoczynku dla każdego, kto szuka wytchnienia po dniu pełnym obowiązków służbowych. Subtelne błękity doskonale komponują się w tym wnętrzu z surowymi, loftowymi akcentami i nawiązaniem do stylu retro w postaci stylizowanego sprzętu AGD.
Bazą dla projektu tego 35-metrowego mieszkania jest podłoga w delikatnej, kawowej tonacji: płytki Paradyż Intero Mocca (w holu i w łazience) oraz dębowa deska trójwarstwowa Barlinek w kolorze Cappuccino Molti (w części dziennej mieszkania).
Mieszkanie w zaproponowanym przez dewelopera układzie open space za sprawą naszych architektów zyskało odrębną sypialnię. Zmiany układu funkcjonalnego dokonano stawiając murowaną ściankę.
RAZEM, A JEDNAK OSOBNO – SYPIALNIA ZA SZKLANYMI DRZWIAMI
Do powstałej sypialni prowadzą dwie pary szklanych drzwi, wykonanych według projektu naszego architekta z czarnych, metalowych profili. Rozwiązanie w postaci przejrzystych drzwi osadzonych w ramie pozwoliło zachować otwarty charakter przestrzeni całego mieszkania, a jednocześnie zyskać poczucie większej prywatności. Loftowy charakter konstrukcji nawiązuje do metalowych elementów, które znajdziemy także w kuchni i łazience.
Tym, co dodatkowo wyróżnia tę sypialnię i przyciąga wzrok od samego wejścia, jest piękna tapeta Wonderwall przedstawiająca dmuchawce – daleko jej jednak do typowego dla tego motywu romantycznego wyrazu – tapeta przedstawia je w niecodziennym, surowym wydaniu.
Matowe, lakierowane fronty szafy w kolorze złamanej bieli skrywają przestrzeń do przechowywania, pełniącą funkcję garderoby.
W KONTRAŚCIE DO JASNOŚCI – ANTRACYTOWA KUCHNIA
Wnętrze jest dobrze doświetlone naturalnym światłem, dlatego właściciele nie mieli nic przeciwko zaproponowanej przez architektów ciemnej kolorystyce kuchni. Fronty meblowe w antracytowym kolorze wyglądają wyraziście i w zdecydowany sposób wyodrębniają strefę kuchni od reszty strefy dziennej.
Nie brakuje miejsca do przygotowywania posiłków, ani miejsca do przechowywania. Inwestorzy zadbali o komfort i estetykę pomieszczeń. Wysokiej jakości sprzęty są nie tylko w pełni funkcjonalne, ale odpowiadają także za klimat tej przestrzeni.
Matowe szafki kuchenne otwierane za pomocą uchwytów Furnipart Regular pomieszczą wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Jednolity charakter kuchni wzmocniony został antracytowym panelem Egger w pasie roboczym i grafitowym blatem Pfleiderer.
Wartym zauważenia rozwiązaniem są metalowe półki osadzone w konstrukcji ślusarskiej. Umieszczono je tuż przy drzwiach, gdzie oddzielają symbolicznie aneks kuchenny od strefy wejścia – otwarty charakter instalacji nie zabiera światła i nie obciąża przestrzeni optycznie.
ŁAZIENKA – POCHWAŁA PROSTOTY
Pralko-suszarkę umieszczono w szafie wnękowej w przestrzeni holu, dzięki czemu łazienka jest bardziej przestronna, a prysznic większy. Ścianka walk-in powstała z czarnych, metalowych profili, podobnie jak drzwi do sypialni.
Na ścianach łazienki położono płytki Tubądzin z kolekcji Elementary. Umywalka i miska WC to elementy pochodzące z kolekcji Cersanit Caspia. Baterie Project Tres w czarnym, matowym kolorze wpisują się w schemat stylistyki loftowej.
Wykonaną przez stolarza, zdobioną poziomymi frezami szafkę podumywalkową z długimi, czarnymi relingami, uzupełnił jasny blat z konglomeratu w kolorze Siquartz Arktyka. Oddechu całości dodaje wklejona między płytki ścienne prostokątna tafla lustra i proste, industrialne oświetlenie.
ŚRÓDMIEJSKI AZYL
To niewielkie mieszkanie zostało bardzo starannie rozplanowane. Architekci we współpracy z Inwestorami wdrożyli w życie rozwiązania, które pozwoliły optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Zaprojektowane na wymiar meble to duży atut każdego małego metrażu – zdecydowanie zwiększają komfort użytkowania. Obok dużej ilości miejsca do przechowywania, wciąż jest tu wiele wolnej przestrzeni. Wyraźnie czuć, że to wnętrze oddycha – panuje w nim atmosfera lekkości i swobody, co z pewnością sprzyjać będzie relaksowi.
_________________
Projekt wnętrza: Ula Matthews, Architekt Wnętrz Decoroom
Projekt kuchni i mebli: Katarzyna Fotek, Architekt Wnętrz Decoroom
Zdjęcia i stylizacja wnętrza: Marta Behling, Pion Poziom – Fotografia Wnętrz